dikkat
Çocuk,

Biz Ne Zaman Bu Hale Geldik?

Geçen hafta ilginç ve rahatsız edici bir deneyim yaşadım ve sizlerle bu deneyimimi paylaşmak istiyorum. 9 yaşında bir erkek çocuğu muayenehanemize anne ve babası tarafından getirildi.

depresyon
Depresyon,

Depresyon…

Araştırmalar her dört kadından ve her sekiz erkekten birinin, yaşamı boyunca en az bir kez depresyonla tanıştığını ortaya koyuyor.

cocuk
Çocuk,

Çocuğunuzla Sohbet Edebilmek

Geçenlerde benim kızı okuldan almaya gittiğimde beş karış suratla sınıfın kapısında beni karşıladı. Baktım durum iç açıcı değil ‘’merhaba annecim’’den öteye gitmedim. Kafasını salladı ve ikimiz de hiç konuşmadan sus pus arabaya doğru gittik.

aldatmak
Aldatmak,

Aldatmak ve Affetmek Üzerine

Aldatmak ;  toplumumuzda bilinenin aksine son derece yaygındır.  Zengini de fakiri de kadını da erkeği de aldatmaktadır. Bu konuda araştırmalar yetersiz olmasına rağmen aldatmanın yaygın olduğunu söylemek mümkündür.

rehber
Çocuk,

Çocuğuma Rehber Olabilmek

Düşünceliyim şu sıralar,üstünde düşündüğüm şey ise kızıma benden sonra yaşamını idame ettirebilmesi için katmak istediğim şeyler var.

orgazm
Kadın,

Orgazm Bozukluğu

Orgazmın ya hiç olmaması ya da belirgin bir biçimde gecikmesidir. Bu sorun durumsal yani sadece belli koşullarda oluyorsa nedeni ruhsaldır.

ders
Çocuk,

Nasıl Verimli Ders Çalışılır?

Ders çalışma bir disiplin gerektirir. Eğer bir çocuğun ya da gencin yaşamla ilgili bir disiplini yok ise yani görev ve sorumluluklarını yerine getirmekten kaçınıyorsa elbette ders çalışma ile ilgili de görev ve sorumluluklarından kaçacaktır.